Bramy rolowane, segmentowe i inne nowości

Aktualności oferty Roll-Adam

Firma Roll-Adam stara się, aby klienci mogli korzystać z nowości regularnie pojawiających się w jego ofercie. Nasi pracownicy w czasie produkcji czy to rolet zewnętrznych, czy też bram garażowych lub bram przemysłowych wykorzystują nie tylko rozległą wiedzę, ale także doświadczenie, które procentuje z każdym kolejnym zleceniem. Jesteśmy przekonani, że dzięki wnikliwej obserwacji rynkowych nowości, a także kompletnemu wykorzystaniu posiadanych maszyn, jesteśmy w stanie zaoferować konkurencyjne cenowo usługi.

rolety zewnętrzne

Zalety i ograniczenia

Założenie rolet zewnętrznych w oknach naszego domu lub mieszkania przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim dodatkowo chroni przed włamaniem, co jest szczególnie istotne w przypadku domu jednorodzinnego lub mieszkania na niższych kondygnacjach w bloku. W sezonie zimowym tego typu rolety skutecznie zabezpieczają przed uciekaniem ciepła z wewnątrz oraz przed zimnem z zewnątrz. Latem natomiast ich spuszczenie w dzień chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia. Jest to możliwe dzięki temu, że pomiędzy roletą a oknem powstaje rodzaj poduszki powietrznej stanowiącej barierę chroniącą przed zmianami temperatury.

Dodatkowe zalety rolet zewnętrznych to ochrona okien przed działaniem niekorzystnych warunków zewnętrznych, takich jak opady śniegu lub deszczu oraz promieniowanie ultrafioletowe, które może wpływać niszcząco na elementy stolarki okiennej. Tego typu rolety zapewniają także większą prywatność, ponieważ pozwalają ochronić się przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Są także bardzo dobrym elementem wyciszającym, szczególnie jeśli mieszkanie położone jest przy ruchliwej i głośnej ulicy.

W sprzedaży dostępne są rolety sterowane ręcznie lub elektrycznie, te ostatnie są dużo wygodniejsze w obsłudze, a dodatkowo istnieje możliwość podłączenia ich do czujników zmierzchowych lub sterowników czasowych, dzięki czemu będą zasłaniały się i odsłaniały nawet podczas naszej nieobecności w domu.

Poza tymi wieloma zaletami rolety zewnętrzne mają jedynie kilka ograniczeń, wśród nich jest przede wszystkim cena oraz to, że decyzję o ich założeniu nieraz trzeba podejmować już podczas budowy domu, ponieważ pewne rodzaje rolet montuje się bezpośrednio w przekroju ściany i trwale łączy z nadprożem.

 

 

 

 

 
znacznikMaly

ul. Jodłowa 23
43-100 Tychy

sluchawaka
drukarka
32 326 52 82